در این زمان که بعد مسافت، مشغله کاری و زندگی امکان دست یابی به بسیاری از آمال و آرزوهای ما را مشکل ساخته است، بهترین راهکار استفاده صحیح از تکنولوژی ها و ابزارهای در دسترس ما می باشد تا بتوانیم عرض زمان را برای خود بیشتر کنیم و بهره بهتری در 24 ساعت خود داشته باشیم.

ما همیشه و همه جا قادر به دسترسی به امکانات آموزشی، بهترین اساتید و بهترین منابع را نداریم، اما با ذخیره کردن منابع به صورت مجازی امکان استفاده از آنها را در زمان ها و مکان های دیگر پیدا می کنیم چرا که ابزار و تکنولوژی های نوین در حوزه اینترنت و آنلاین این امکان را برای همگان فراهم کرده است. به راحتی می توان در هر مکانی مانند اتوبوس یا در زمان استراحت در سالن انتظار با استفاده از یک گوشی از آموزش های موجود در سیستم آموزش الکترونیک LMS بهره برد، امکان چند بار استفاده از هر آموزش را داشت و حتی از ابزارها و ماژول های مختلف کمک آموزشی و کارگاه های بصری در روند آموزش استفاده نمود.

گروه آموزشی آزمون یار با در نظر گرفتن موارد فوق و با هدف آگاهی رسانی و افزایش سطح بهره وری دانش و مهارت جامعه علمی کشور، اقدام به ارائه روش های نوین آموزشی در بستر اینترنت کرده است. سیستم جامع آموزش از راه دور آزمون یار در دو حوزه سیستم مدیریت آموزش الکترونیک LMS طراحی شده با پلتفرم Moodle و سیستم آموزش مجازی با استفاده از نرم افزارهای کلاس آنلاین Adobe conect و Big blue button ایجاد شده است که کلیه امکانات لازم جهت ایجاد آموزش حرفه ای را در دسترس قرار می دهد. در واقع چارجوب اصلی فعالیت آزمون یار در ارائه بستر مناسبی جهت برگزاری دوره های آموزشی و آزمون های تخصصی و حرفه ای به صورت کاملا مجازی و بدون نیاز به پیش زمینه های فیزیکی همراه با افزایش سطح یادگیری و دانش با بکارگیری جدیدترین ماژول ها و فعالیت ها و منابع سیستم آموزش الکترونیکی است. آنچه ما در پی آن هستیم کارآمدسازی هرچه بیشتر سیستم آموزش تخصصی و حرفه ای می باشد.